2022-02-22 MOMOSE granola – tik natūralūs produktai

2022-02-22 MOMOSE granola – tik natūralūs produktai

MOMOSE granolą gaminame tik iš natūralių ingredientų, t.y. papildomai nėra dedami jokie maisto priedai arba tai, kas ant maisto produktų pakuočių žymima E raide.

Kodėl mes didžiuojamės, kad tvirtai nutarėme ir gaminame granolą tik iš natūralių grūdų, sėklų, riešutų, gardiname medumi ar klevų sirupu?

Pradėkime nuo to, kas yra maisto priedai?

Maisto priedai, – tai medžiagos, kurios nėra naudojamos kaip atskiri maisto produktai ar  maisto produktų sudedamosios dalys. Tačiau šios medžiagos yra sąmoningai  dedamos į maisto produktus tam tikrais technologiniais tikslais (gamybos, pakavimo, gabenimo ar laikymo). Taip jos tampa maisto produktų sudėtine dalimi. Pramoniniu būdu gaminami maisto produktai turi būti patiekti į parduotuves ir laikomi jose iki juos nupirksime. Tuo būdu maisto produktai turi išlaikyti savo skonio, išvaizdos, aromato savybes kur kas ilgiau nei namuose paruoštas maistas. Taigi maisto priedai padeda maisto produktams išlikti šviežiems, išlaikyti spalvą, skonio ir kitas savybes tiek gamybos, tiek transportavimo ir laikymo metu.

 

Maisto priedų naudojimą Lietuvoje reglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai, pagrįsti daugiamečiais specialistų stebėjimais bei tyrimais. Teisės aktų nustatyta, kad visi maisto priedai turi būti pažymėti produkto etiketėje „E“ raide bei priedo numeriu. Teisės aktų taip pat nustatyta, kad maisto priedai negali būti naudojami maisto produktuose, skirtuose kūdikiams ir mažiems vaikams, išskyrus konkrečius nurodytus atvejus.

Šiuo metu Lietuvoje žinoma daugiau kaip tūkstantis maisto priedų pavadinimų. 

 

Maisto priedai yra nuolat tiriami ir jų sauga kaskart vertinama iš naujo. Atradus neigiamą vieno ar kito maisto priedo poveikį, jie uždraudžiami. Pavyzdžiui, pakartotinai atlikus tyrimus ir įvertinus, kad dažiklis E128 (raudonasis G) gali kelti pavojų sveikatai, 2007 m. Europos Komisijos sprendimu jis buvo uždraustas naudoti.

 

Tame pačiame produkte gali būti keli priedai (konservantai, antioksidantai, skonio stiprikliai, saldikliai ir t. t.), todėl su maistu kasdien į žmogaus organizmą patenka įvairių maisto priedų. Kai kurie iš jų gali kauptis organizme.

 

Tik natūralūs ingredientai

Vis daugiau žmonių atsakingai renkasi maistą, gręžiasi link natūralių produktų, vengia pridėtinio cukraus, ieško mažiau perdirbtų gaminių, pvz. pilno grūdo kepinių, patiekalus gardina sėklomis, sėlenomis ir panašiai. 

 

Mes visada buvome už sveikesnį pasirinkimą, subalansuotą mitybą ir kokybę renkantis produktus ar ingredientus. Taip gimė idėja pasiūlyti sąmoningiems vartotojams sveikus, energijos suteikiančius pusryčius – granolą. Kiekvienas gaminys yra skirtingas, tačiau juos vienija skaidulinių medžiagų, vitaminų, mineralų gausa, o saldumo suteikia natūralus medus ar klevų sirupas. Maistinga granola yra tinkama sportuojantiems, vaikams, glitimo netoleruojantiems, veganams, vegetarams ir visiems, kuriems rūpi maitintis sveikai. 

 

Pavadinimas taip pat turi simbolinę reikšmę: MOMOSE išvertus iš japonų kalbos reiškia „Skanu, kaip pas mamą“. Jis atspindi mūsų siekį gaminti skaniai ir sveikai, kaip mama namuose gamina šeimai – kokybiški produktai, įvairovė ir sumanus ingredientų balansas. Gamybos būdas taip pat svarbus, nes tik lėtai skrudinant išlaikomos vertingos maistinės savybės. 

 

Taip maisto priedai tampa tiesiog nereikalingi, nei skoniui stiprinti, nes spalvai, nei ilgam stovėjimui lentynoje. Mes žinome, ką dedame į granolos pakuotę, jūs žinote, ką valgote. Net ir atidžiai neskaitant ingredientų sudėties, tiesiog atsidarę jūs matote, ką valgysite. Tiems, kurie nenori atsidaryti pakuotės, pakanka tik pažiūrėti į vaizdą ant pakelio – esame kone vieninteliai maisto produktų gamintojai, kurie reklamos ar įvaizdžio tikslais nesinaudoja fotošopu ar kitomis vaizdo gražinimo priemonėmis. 

 

Įdomus sutapimas – jokių priedų nei produkte, nei jo vaizde!

Skanaus!

  • Užsiprenumeruok naujienlaiškį!